14 lipca 2024

Cechy, dzięki którym Galaxy A53 to dobry telefon do gier

Obecnie fakt, że ktoś poszukuje telefonu do gier i to właśnie pod tym kątem rozpatruje jego parametry, już nikogo nie dziwi. W dobie aktualnie produkowanych smartfonów najeżonych różnorodnymi funkcjami i nowoczesnymi technologiami coraz chętniej decydujemy się na ogrywanie ciekawych tytułów przystosowanych właśnie do urządzeń mobilnych. W tym artykule przyjrzymy się bliżej jednemu z popularnych modeli marki Samsung, czyli Galaxy A53. Czy to rzeczywiście odpowiedni telefon dla graczy? Jak wyglądają jego podzespoły i czy można powiedzieć, że mamy tu do czynienia z telefonem z dużą pamięcią?

Jak przedstawia się moc Galaxy A53?

Telefon dla graczy bez wątpienia musi spełniać kilka warunków. Liczymy tutaj nie tylko na to, by smartfon dobrze leżał w dłoni – oczekujemy także szczegółowego obrazu wysokiej jakości, płynności działania, sporej ilości pamięci i nierzadko też kilku innych funkcji. Jak w tym kontekście przedstawia się wspomniany Samsung Galaxy A53?

Jeżeli szukasz telefonu do gier i zainteresował Cię właśnie ten model, to dobrą wiadomością z pewnością będzie fakt, że został on wyposażony w ośmiordzeniowy procesor 5 nm. To sprawia, że smartfon wyróżnia się sporą mocą, która powinna poradzić sobie nawet z bardziej zaawansowanymi grami, ale nie tylko – będzie to też przydatne urządzenie w trakcie pracy czy codziennego użytkowania. Oprócz tego mamy tutaj do czynienia z 6 lub 8GB pamięci RAM, a opcja RAM Plus stale uczy się naszego schematu użytkowania, by w razie potrzeby zaoferować dodatkowy zastrzyk wirtualnej pamięci.

Dodatkowo znajdziemy tu 128 lub 256 GB pamięci wewnętrznej (w zależności od wybranego wariantu), którą można poszerzyć nawet do 1TB za sprawą karty microSD. Można zatem powiedzieć, że to telefon z dużą pamięcią, która powinna raczej spełnić oczekiwania wielu miłośników gier mobilnych.

Wyświetlacz w smartfonie Galaxy A53

Każdy gracz z pewnością się zgodzi, że bardzo często to właśnie parametry ekranu decydują o tym, czy ogrywanie gier na smartfonie będzie przyjemne i bezproblemowe. W tym przypadku Galaxy A53 również wypada całkiem nieźle. Zastosowano tu ekran Super AMOLED FHD+ o przekątnej 6,5 cala. Wyświetlacz Infinity-O gwarantuje wysoką jasność (nawet do 800 nitów), wobec czego raczej nie musimy martwić się o to, czy szczegóły wybranej gry będą dla nas dobrze widoczne.

A co z odświeżaniem? Pod tym pojęciem kryje się liczba klatek, jaką ekran jest w stanie wyświetlić w ciągu sekundy. Im jest ich więcej, tym płynniejszy będzie prezentowany obraz. W przypadku telefonu dla graczy jest to bardzo istotne. Nawet najmniejsze ścięcie na ekranie może sprawić, że przegramy trwającą rozgrywkę lub stracimy cenne punkty.

W Galaxy A53 możemy liczyć na odświeżanie do 120Hz, co jest optymalnym wynikiem, którego nie powstydziłby się nawet wysokiej jakości monitor gamingowy do komputera. Otrzymana w ten sposób płynność będzie dla nas przydatna nie tylko podczas grania – to także łatwiejsze przewijanie i przeglądanie poszczególnych aplikacji, z których korzystamy na co dzień.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska