22 maja 2024

Jak wielokrotnie wykorzystać raz przygotowaną treść?

Wielokrotne wykorzystywanie jednej treści to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy sami zajmują się obsługą swoich social mediów i nie mają na to zbyt wiele czasu. Artykuł, który napiszesz raz, może być dla Ciebie bazą do produkowania treści na kilka tygodni, bez potrzeby redagowania albo dodawania większej ilości tekstu. Wystarczy, że skupisz się na zamienieniu jej na odpowiadającą w danym miejscu formę.

Twórz posty na podstawie odpowiedzi na pytania


Każdy ma klientów, którzy zadają pytania, mało kto od początku do końca wie, na czym polega zamawiania przez niego usługa. Jeśli odpowiadasz na jakieś pytanie często albo jakieś z nich wydaje Ci się szczególnie istotne, zrób z tego posta. Wystarczy, że przekleisz swoją odpowiedź, jeśli udzielałeś ją za pomocą maila albo spiszesz to, co powiedziałeś danemu klientowi słownie. W ten sposób nie tylko małym nakładem pracy wyciągasz ze swoich treści wartości merytoryczne dla wszystkich, ale także od razu odpowiadasz na pytania osób, które dopiero będą chciały się z Tobą skontaktować i je zadać.

Skracaj dłuższe artykuły w posty na Facebooku


Jeśli prowadzisz stronę internetową, na pewno piszesz na nią artykuły. Możesz wykorzystać je, aby stworzyć wartościowe posty na Facebook albo Instagram. W tym celu wystarczy, że wybierzesz, który fragment jest najciekawszy albo zawiera najważniejsze informacje, przekopiujesz go i sklepisz w odpowiednie miejsce. Pod spodem podaj link do całości wpisu albo poinformuj odbiorców, że jest to tylko fragment czegoś większego. W ten sposób zachęcasz więcej osób do odwiedzania twojej strony i zapewniasz sobie materiał na kilka postów, bo z jednego długiego artykułu spokojnie możesz wyciąć więcej ciekawych fragmentów.

Twórz infografiki na podstawie artykułów


Infografika to obrazek, który w prostej formie zbiera wszystkie najważniejsze informacje z artykułu. Możesz wykonać ją w formie mapy myśli za pomocą Canvy albo darmowego programu do rysowania, Krity. To bardzo szybka robota, a kiedy nabierzesz wprawy i poznasz program, który wybrałeś, będziesz wszystko robił intuicyjnie. To doskonałe rozwiązanie na Instagrama, ale także na dodanie obrazków do samego artykułu. To trochę bardziej wymagający pomysł, ale pozwoli Ci nabyć nowe umiejętności, które są bardzo przydatne w social mediach. Kto wie, może kiedyś zajmiesz się tym zawodowo.