22 maja 2024

Nietypowe sposoby zarabiania przez internet

Obecnie coraz więcej osób przechodzi na tryb pracy zdalnej. Niektóre formy zatrudnienia pozwalają na wykonywanie obowiązków w domowym zaciszu, jednak są tacy, którzy chcą taką pracę wykonywać na własny rachunek. Wtedy pojawia się pytanie – w jaki sposób mogę zarobić przez internet? I choć spotkać możemy się z wieloma artykułami na ten temat, to większość z nich to jedynie zachęcające i oklepane linki do programów afiliacyjnych, klikania w reklamy czy wypełniania ankiet. A jak naprawdę zarobić przy wykorzystaniu łącza internetowego? Czy w ogóle się da? Sprawdźmy nietypowe sposoby zarabiania przez internet.

Prowadzenie bloga znajduje się w tym zestawieniu. Jest proste i pomaga nam skupić się na pasji i dzielić nią z innymi użytkownikami internetu. Do jego założenia wystarczy własna domena, nie jest to na szczęście wysoki koszt i pozwala na swobodne rozpoczęcie biznesu. Ważne jest byśmy od początku postawili stronę na własne domenie, w przyszłości może istnieć bowiem spory problem z jej przeniesieniem. Ok, ale jak zarabiać na blogu, skoro zamieszczasz tam jedynie swoje doświadczenia czy przydatne informacje? Możesz zacząć od reklam, a gdy Twój blog stanie się już bardziej popularny, to nie zdziw się jak dostaniesz propozycje od znanej marki w sprawie promowania jej produktów. Do tego możesz pokusić się o sprzedawanie własnych produktów związanych z tematyką bloga. Jeśli piszesz o podróżach, przygotuj dla swoich czytelników sklep z pamiątkami, koszulkami czy kubkami, jeśli masz bloga urodowego – sprzedawaj kosmetyki naturalne. Ale pamiętaj o złotej zasadzie – nie od razu Rzym zbudowano. Musisz uzbroić się w cierpliwość.

Kolejnym sposobem na zarabianie w internecie jest tworzenie własne grafiki wektorowej. Oczywiście musisz mieć podstawy, dysponować odpowiednim programem (możesz mieć dobry program do grafiki wektorowej za darmo) i posiadać umiejętności graficzne. Swoje dzieła sprzedawać możesz na wielu internetowych portalach, które w zamian za udostępnienie Ci miejsca do sprzedaży, pobierają prowizję za każdy zakupiony obrazek. A co najciekawsze, jedną ilustrację możesz sprzedać wiele razy. Warto się więc przyłożyć. Nawet jedna, dobrze zrobiona grafika wektorowa, może Ci przynosić regularny zarobek. Podobną formą jest sprzedaż zdjęć. Twórcy witryn internetowych często szukają fotografii wpisujących się w tematykę ich firmy czy bloga. Musisz tylko dobrze śledzić rynki i potrafić obsługiwać aparat. Bo tu nie tyle chodzi o to, by zrobić zdjęcie, ale zrobić takie zdjęcie, które można będzie potem wykorzystać. Może to być nawet długopis w połączeniu z piórem. Tak jak w poprzednim przykładzie, wiele serwisów oferuje swoją przestrzeń w zamian za pobieranie prowizji od sprzedaży.

Jeśli zaś posiadasz umiejętności tworzenia rzeczy niezwykłych z niczego, załóż własny sklep internetowy. Na samym początku, jeśli Twoje przychody nie będą przekraczać połowy minimalnego wynagrodzenia, nie musisz zakładać firmy. Szyj maskotki, ubrania, twórz kartki na specjalne okazje czy sprzedawaj oryginalne etui do telefonu. Do kanałów promocji wykorzystaj media społecznościowe. Wstawiaj zdjęcia, pokazuj ludziom swoją pracę. Możesz sprzedawać praktycznie wszystko, chodzi o to, żeby było oryginalne i autentyczne.